Вчимося сортувати відходи правильно

Сортування побутових відходів — це поділ сміття на кілька категорій для подальшої переробки відповідними способами. Якщо цього не робити, всього 5-7% всіх речей, що залишаються після життєдіяльності людини, у результаті повторно використовуватимуться.

Забруднення планети – бич 21 століття. Саме тому останнім часом стає все більш популярним використання окремих баків, що дозволяють збирати різні типи відходів окремо один від одного. У такому разі відсоток сировини, що переробляється, зростає до 80%.

Кольорові позначення

Сьогодні сміття для сортування має бути на території будь-якого громадського об'єкта, офісу, освітньої установи, клініки тощо. Окрім турботи про екологію, це може бути ще й непоганим заробітком, адже за здачу окремих типів сміття передбачається оплата. Наприклад, збираючи макулатуру, яка щотижня накопичується в офісі, і відправляючи її на переробку, компанія може розраховувати на отримання еко-сертифікату та знижки від 3% до 10% на покупку паперової продукції від певних виробників.

Головне при цьому здійснювати правильний розподіл відходів за категоріями. У цьому допомагають колірні позначення, які наносяться на баки таким чином, щоб людина на підході до них розуміла, куди їй викинути те чи інше сміття. Маркування можуть бути такими:

 1. Зелений колір. Він означає контейнер, призначений для скляних виробів. Насамперед, йдеться про порожні пляшки та битий посуд.
 2. Синій колір. У контейнери, що марковані за його допомогою, слід викидати папір. Сюди відносяться газети, журнали, зошити, блокноти, книги та інші друковані вироби.
 3. Жовтий колір. Він має на увазі викидання в бак для сміття виключно пакувальних коробок.
 4. Чорний колір. Ним позначають ємності, призначені для органічних відходів. Насамперед, йдеться про залишки їжі, яка може використовуватися як компост.
 5. Коричневий колір. Сюди йдуть усі небезпечні відходи. У побуті найчастіше з його допомогою маркують баки, які збираються батарейки, у складі яких містяться небезпечні для навколишнього середовища кислоти.
 6. Червоний колір. Їм позначаються відходи, що не переробляються, які неможливо повторно використовувати.
 7. Помаранчевий колір. Застосовується для фарбування баків, які призначені для пластикових пляшок та упаковок.

Сортування сміття в Україні не є обов'язковим абсолютно для всіх сфер діяльності. При цьому на деяких підприємствах без неї обійтися неможливо. Саме тому комплекси для роздільного збору відходів на сьогоднішній день стають все більш популярними. Експерти вважають, що незабаром ця тенденція охопить усі без винятку суспільні сфери та приживеться у побуті.

Як вибрати бак

Якщо вам потрібні баки для сортування сміття, ціна таких виробів може бути різною, що обумовлено наявністю на ринку великої кількості моделей від різних виробників. Вони значною мірою відрізняються один від одного, тому при виборі варто орієнтуватися на цілий перелік факторів, серед яких експерти відзначають такі:

 • обсяг резервуару;
 • матеріал виробництва;
 • особливості обслуговування;
 • зручність користування;
 • тип маркування;
 • габаритні розміри;
 • вага;
 • міцність.

Якщо вам потрібна урна для роздільного збору сміття для будинку, її підібрати набагато легше, ніж комплекс баків для закладу громадського харчування (ресторану, піцерії, бару або кафе).

Які ще товари можна придбати у нас?

Наш інтернет-магазин відрізняється наявністю широкого асортименту санітарно-гігієнічних товарів, які можуть значно спростити прибирання сміття та відходів. Серед основних категорій продукції, представленої на сайті, слід виділити такі:

 • дозатори для мила та антисептиків;
 • мило та деззасоби;
 • диспенсери та обладнання;
 • аксесуари у ванну кімнату та туалет;
 • кошики для сміття та попільнички.

Вам потрібні паперові рушники оптом від виробника? У такому разі наш інтернет-магазин — найкраще місце для їхнього придбання. Ми гарантуємо не лише високу якість, а й відповідний рівень обслуговування клієнтом, вигідні ціни та швидку доставку.